Eft Tekniği ( Duygusal Özgürleşme Tekniği)

Dr. Roger Callahan  doğu tıbbı üzerine yaptığı araştırmalarda kötü anıların, travmaların ve olumsuz deneyimlerin yarattığı düşüncelerin bedenin enerji akışını olumsuz yönde etkilediğini izlemiştir. Fobilerin ve endişelerin tedavisi için yaptığı araştırmalar sonucu enerji kanallarının uç noktalarına uygulanan baskıların olumlu sonuçlar verdiğini görmüş, pek çok hastaya uygulamıştır. Bu terapi yöntemini geliştirip adına TFT(düşunce alanı terapisi) adını vermiştir.Daha sonra öğrencilerinden biri Gary Craig adlı bir mühendis bu yöntemleri daha da basitleştirip herkesin kullanabileceği bir teknik haline getirmiştir ve Emotional Freedoom Techniques EFT adını vermiştir.

Deneyimlemekte olduğumuz tüm olumsuz duyguların nedeni enerji sistemimizdeki aksaklıktır. Bazı anılar bizi rahatsız eder bazıları etmez. Rahatsız edenleri bedenimizde probleme neden olanlardır. EFT tekniği ile olumsuz duyguya odaklanıp bu problemi yüzeye çıkardıktan sonra enerji kanallarımızın uç noktalarına vuruşlar yaparak buradaki aksamalar ortadan kaldırılır ve enerji akışı düzenlenir.Yaşama devam etmek daha da kolaylaşır.

Başarı oranı % 90 dır.

 

Duygular :Değersizlik, stres, korku, öfke, uzuntu, acı, endişe, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, fobi, panik atak.

İnançlar:Şanssızım, yalnızım, beceriksizim, sevilmeye layık değilim, para geldiği gibi gider, kimseye güven olmaz, bütün erkekler aldatır.

Duygusal Travmalar: Kaza, taciz, terk edilme, soygun, ölüm, mobbing

Bedensel Sorunlar : Alerji, bel ve sirt ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, iştahsızlık.

Madde Bağımlılıkları : Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş

İlişki Sorunları : Cinsel Sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı, aldatılma, ilişki sorunları.

Hedef Belirleme : İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını bulmada

Performans Artırma : Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma.

Ruhsal Gelişim:  Dinginlik, dengeli ilişkiler, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme.

EFT Kısaca: Hızlıdır, etkili ve kalıcıdır.Etkilildir, her tür sorun için uygulanabilir, başka sorunlara yol açmaz .