Peren Yörük

Kişisel Gelişim Uzmanı-Danışman

Selam!

Hem kendi hayatımda, hem de çevremdeki dostlarım, sevdiklerim, danışanlarım ve yüzlerce insan sayesinde daha da iyi anladım ki bizi inançlarımız ve anlattığımız hikâyelerimiz yönetiyor. Bu hikâyeler ve geçmişte yasadığımız tabii ki farkında olmadığımız bilinçaltımızda duran buz dağinin görülmeyen kısmından oluşuyor.

İnsanların yok yere vakit harcamaları, hem kendilerine hem de başkalarına önemli insan olduklarını kanıtlamak uğruna deliler gibi çalışıp, olmak istemedikleri insanlar olmalarına çok fazla tanık oldum. Uzun zaman önce ben de onlardan biriydim. Bir insan verdiği tüm kararlardan pişman oluyorsa burada bir terslik vardır dimi! Herkesi suçlayabilirsiniz. Eşinizi, ailenizi, patronunuzu, sevdiklerinizi, kısaca mızmızlık yapmaya devam edebilirsiniz. Sonunda o güzel gururunuzla baş başa kalıp kahve içer ağlaşırsınız. Ben bir şekilde idare ediyordum ancak başka sansımda yoktu yaşım küçük ama yaşanmışlıklar çok derdim hep çevremdekilere ama başka türlü nasıl yaşanır bu hayat bilmiyordum bir gün kendi hayatımın yaratıcısı olmaya karar verdim ve kendi hayatımı yarattım. Gestalt terapi eğitimi ile başlayan, Access Bars, nefes terapisi ile devam eden profesyonel koçluk ve öğrenci koçluğu, EFT (duygusal özgürleşme tekniği) ile harmanlanan ihtiyaca uygun seanslarımla kişilerin hayatlarına dokunmaya devam ediyorum.

İnsanlara sunulan kişisel gelişim ve koçluk hizmetlerinin, bu becerilerin varoluştan gelen bir yetenek olduğuna inaniyorum. Alınan eğitimlerle profesyonelleştiği ve yeni bakış açıları ve resmiyet kazandırdığı bilinen bir gerçek.

Sizleri de hayatınızın kurbanı olmak yerine yaratıcısı olmanız için geri çekilip kendinize uzaktan bir bakmaya cesur olmaya ve gelişime davet ediyorum.

"Nihayetinde hepimizin aradığı şey, kendimizle o derin bağı kurabilmektir, bu bağı kurdukça kendimizi diğer insanlara ve dünyanın geri kalanıyla uyum içerisinde hissetmeye baslarız "
Shakti Gawain

Kısaca :
Kadir Has Üniversitesi Öğrenci Koçluğu Ve Nlp Teknikleri Programı
Kadir Has Üniversitesi Profesyonel Yaşam Koçluğu Programı
Livcon International Students Coach , Certified Coach;
Access Bars Terapi
Access Face Lift (Kozmik Botoks)
Eft (Duygusal Özgürleşme ) Tekniği
Transformal Nefes Terapisi
Love Unplugged (Steve Comer)
Gestalt Terapisine Giriş
Gestalt Yaşam Koçluğu
Gestalt Temel Terapi Eğitimi

Stres yönetimi, ilişki koçluğu, farkındalık eğitimi, ergenlerde iletişim, çocuklar ve cinsellik, çatışma yönetimi gibi birçok seminer ve workshoplara katılmaya devam etmektedir.

Öğrencilerde sınav kaygısı,stres,zaman yönetimi,sosyal fobi, panik, ebeveyn koçluğu, odaklanma problemi, çoklu zeka kuramı uygulamalı testler,nlp teknikleri ile hedef çalışması çalışılan konular arasındadır.
Sosyal sorumluluk kapsamında devlet okulları için düzenlenen projeye mutluluk sanatı isimli semineri ile katılmıştır.