Transformal Nefes Terapisi 

Transformal nefes , kişide zihinsel, fiziksel ve duygusal bütünlük sağlayan öz gerçekliğin çıkmasına yardımcı olan bir arınma tekniğidir.Nefes alma şeklimiz değiştiğinde düşündüğümüz hissettiğimiz tüm duygularımız değişmeye başlar, aynı olaya farklı bir bakış açısıyla bakmayı öğreniriz.

Transformal nefes Dr.Judith Kravitz in 35 yıllık çalışmalarının eseridir. Diğer nefes tekniklerini inceleyerek onları zihinsel ve enerjisel açılımlar sağlayan ek teknikler ile de besleyerek geliştirmesiyle oluşmuştur. Transformal nefes koçları eşliğinde yapılır. Bu nefes tekniği kişiye diyaframdan nefes almayı öğretir. Diyaframdan nefes alma, kanın oksijen düzeyini arttırır ve bedeni rahatlatır. Karın, bağırsaklar ve cinsel organda depolanan korku duygularını yükü ortadan kaldırır

Kişinin enerji düzeyini arttırır, direnci etkin bir şekilde ortadan kaldırır. Hayatımızda yolunda gitmeyen durumlar olduğunda ya da güçlü bir duygu hissettiğimizde nefesimizi tutarız.  Nefesimizi tuttuğumuz zaman gelen enerji hücrelere gönderilerek bastırılır, bunlarda fiziksel hastalığa ya da fiziksel rahatsızlığa dönüşür.

Nefes ne kazandırır?

Doğru nefes diyaframı kullanmayı öğretir.

Ego kontrolünü sağlar.

Bilinçaltını çözer ve temizler.

Bedenin daha sağlıklı olmasını sağlar; dolayısıyla zihin de kontrol altına alınmıştır.

Büyük ölçüde farkındalık kazandırır.